BIEDRĪBAS
,,Latvijas Sporta U-šu federācija"
(JAUNĀ REDAKCIJA)
apstiprināti biedru sapulce Rīgā, 2017.gada 14.augustā
1. Vispārējie noteikumi
1.1. “Latvijas Sporta U-šu federācija” (turpmāk tekstā – Federācija) ir patstāvīga biedrība, kas apvieno u-šu sporta organizācijas un citās juridiskās personas, kuru darbība ir saistīta ar sportu, lai veicinātu u-šu sporta veidu organizāciju sadarbību un u-šu sporta kopējo attīstību valstī.
1.2. Federācijas nosaukums ir: „Latvijas Sporta U-šu federācija”, Federācijas nosaukuma saīsinājums ir: „LSUF”.
1.3. Federācija ir nodibināta uz nenoteiktu laiku.
1.4. Savā darbībā Federācija vadās un ievēro starptautiskos, Latvijas Republikā spēkā esošos normatīvos aktus un šos statūtus. Dalība Federācijā neierobežo biedra tiesisko statusu, tā tiesības un pienākumus.
1.5. Federācija ir valsts atzītā federācija, kurai ir piešķirtas tiesības vadīt un koordinēt darbu u-šu sporta veidā Latvijā, kā arī pārstāvēt to attiecīgajās starptautiskajās organizācijās.
1.6. Federācija veic savu darbību sadarbojoties ar citām organizācijām, valsts, pašvaldību un privātajām, ka arī ārvalstu institūcijām.
1.7. U-šu sporta veids ietver starptautiski (angļu valodā) nosauktus pamatstilus - virzienus:
Wushu, Wu-Shu, Kung Fu, Kung-Fu, Taiji Quan, Taichi Chuan, Sanda, Qinda, Wing Tsun, Yong Chun quan, Wing Chun, Chi Sao, Push Hands, Tui Shou, San Shou, Modern Wushu, Sports Wushu, Traditional Wushu.
2. Federācijas mērķis
2. Federācijas mērķis ir U-šu sporta veida, tā saistīto pamatstilu attīstība Latvijas Republikā atbilstoši sporta organizēšanas tradīcijām, vispārīgo un tiesisko pamatu prasībām.
3. Darbības uzdevumi
Federācija Statūtu 2. punktā noteikto mērķu sasniegšanai sporta veidā:
3.1. Apvieno sporta organizācijas, citas juridiskās un fiziskās personas, kuru darbība ir saistīta ar U-šu sporta veidu Latvijas Republikā, kam ir tuvi Federācijas definētie mērķi un, kuras ir gavatas ziedot savu laiku, domas un citus resursus tās labā.
3.2. Kontrolē sporta sacensību norisi atbilstoši normatīvo aktu prasībām, Federācijas apstiprinātajiem sacensību norises noteikumiem un sacensību organizētāju apstiprinātajiem nolikumiem.
3.3. Koordinē un kontrolē darbu sporta veidā, sniedz organizatorisko un metodisko palīdzību sporta veida attīstības jautājumos valsts un pašvaldības institūcijām, sporta organizācijām un citiem interesentiem;
3.4. Koordinē sporta veidā esošo sporta darbinieku profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanu, sporta treneru, speciālistu un tiesnešu tālākizglītību, to racionālu un efektīvu izmantošanu;
3.5. Izstrādā sporta pasākumu gada kalendāro plānu un citus dokumentus, saskaņo Latvijas čempionātu un starptautisku sacensību organizēšanu, formē un piesaka dalībai visu vecuma grupu nacionālās izlases sporta komandas;
3.6. Pieprasa un sniedz darbam nepieciešamo informāciju un sniedz atzinumu sporta organizāciju, citas juridisko un fizisko personas turpmākajai darbībai, pārrauga līdzekļu sadali un izlietojumu un izsaka atzinumu par jebkuru finansējumu sportam, kas tiek piešķirts no budžeta līdzekļiem;
3.7. Atzīst Vispasaules antidopinga kodeksa noteikumus, starptautisko federāciju prasības antidopinga jomā, sekmē to ievērošanu un kontroli.
4. Biedri, to tiesības un pienākumi
4.1. Par Federācijas biedru var tikt uzņemti sporta organizācijas un citas juridiskas personas, kuru darbība ir saistīta ar sportu.
4.2. Pieteicējs (biedra kandidāts), kas vēlas kļūt par Federācijas biedru, iesniedz Federācijas Valdei noteiktas formas rakstisku iesniegumu, adresētu Federācijas Valdei, kuram pievieno iesniegumā paredzēto dokumentu kopijas, kas apliecinātas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Pieteicējs (biedra kandidāts), parakstot iesniegumu, atzīst, ka viņam ir zināmi un viņš atzīst Federācijas Statūtus un ar tiem saistītos pienākumus.
4.3. Izskatot iesniegumu par iestāšanos Federācijā, Valde pārliecinās, vai attiecīgais Pieteicējs (biedra kandidāts) atbilst prasībām, kādas nosaka Federācijas Statūti. Ja persona šīm prasībām atbilst, tā tiek uzņemta biedra kandidāta statusā, kura termiņu nosaka valde.
4.4. Lēmumu par biedra uzņemšanu Federācijā pieņem valde. Valdei pieteicēja lūgums ir jāizskata tuvākās sēdes laikā, taču ne ilgāk kā viena mēneša laikā no visu nepieciešamo dokumentu saņemšanas brīža. Uz valdes sēdi, kurā izskata pieteicēja lūgumu, ir jāuzaicina pats pieteicējs un jādod viņam vārds sava viedokļa paušanai. Pieteicēja neierašanās nav šķērslis valdes lēmuma pieņemšanai. Valdei motivēts lēmums rakstveidā jāpaziņo pieteicējam nedēļas laikā no tā pieņemšanas brīža.
4.5. Valdes noraidošo lēmumu pieteicējs rakstveidā var pārsūdzēt biedru kopsapulcei. Ja arī biedru kopsapulce noraida pieteicēja lūgumu, pieteicējs nav uzņemts par Federācijas biedru, un viņš var iesniegt atkārtotu pieteikumu ne ātrāk kā pēc gada termiņa izbeigšanās.
4.6. Biedrs var jebkurā laikā izstāties no Federācijas rakstveidā paziņojot par to valdei;
4.7. Biedru var izslēgt no Federācijas ar valdes lēmumu, ja:
4.7.1. biedrs nepilda biedrības institūciju lēmumus un rīkojumus;
4.7.2. biedrs nepilda savus pienākumu un uzņemtās saistības;
4.7.3. biedrs veic citu darbību, kas ir pretrunā ar šajos statūtos noteikto.
4.8. Jautājumu par Federācijas biedra izslēgšanu valde izskata tuvākās sēdes laikā, uzaicinot izslēdzamo biedru un dodot viņam vārdu sava viedokļa paušanai. Izslēdzamā biedra neierašanās nav šķērslis valdes lēmuma pieņemšanai. Valdei lēmums par biedra izslēgšanu no biedrības un šā lēmuma motivācija jāpaziņo rakstveidā izslēdzamajam biedram piecu dienu laikā no tā pieņemšanas brīža.
5.nodaļa. Biedru tiesības un pienākumi.
5.1. Federācijas biedriem ir šādas tiesības:
5.1.1. piedalīties Federācijas pārvaldē;
5.1.2. saņemt informāciju par Federācijas darbību, tai skaitā iepazīties ar visu Federācijas institūciju protokoliem, lēmumiem un rīkojumiem;
5.1.3. piedalīties visos Federācijas organizētajos pasākumos, iesniegt priekšlikumus par Federācijas darbību un tās uzlabošanu, aizstāvēt savu viedokli.
5.2. Federācijas biedru pienākumi:
5.2.1. ievērot Federācijas statūtus, pildīt biedrības institūciju lēmumus un rīkojumus;
5.2.2. regulāri maksāt valdes noteikto biedra naudu;
5.2.3. veikt brīvprātīgo darbu, ar savu aktīvu līdzdarbību atbalstīt Federācijas mērķa un uzdevumu realizēšanu.
5.2.4. augsti turēt Federācijas labo vārdu un nepieļaut rīcību, kas grauj Federācijas reputāciju sabiedrībā.
5.2.5 savlaicīgi rakstiski informēt Federācijas valdi par organizētajām sporta sacensībām un citiem sporta pasākumiem.
5.2.6. nodrošināt sportistu, treneru, tiesnešu piedalīšanos Federācijas sacensībās, nepieļaut vāji sagatavotu sportistu piedalīšanos starptautiskas sacensībās.
5.3. Saistības biedram var noteikt ar biedru Kopsapulces vai valdes lēmumu. Nosakot biedram saistības, kas atšķiras no citu biedru saistībām, ir nepieciešama šā biedra piekrišana.
6. Kopsapulce, tās sasaukšana un lēmumu pieņemšana
6.1. Federācijas augstākā lēmējinstitūcija ir biedru sapulce (tekstā - Kopsapulce). Kopsapulcē ir tiesīgi piedalīties visi biedri. Biedri var piedalīties Kopsapulcē arī ar pārstāvja starpniecību. Pilnvara piedalīties un balsot biedru sapulcē izdodama rakstveidā.
6.2. Kārtējo Kopsapulci pēc nepieciešamības sasauc Valde.
6.3. Ārkārtas Kopsapulce var tikt sasaukta pēc valdes iniciatīvas, vai ja to rakstveidā pieprasa ne mazāk kā viena desmitā daļa Federācijas biedru, norādot sasaukšanas iemeslu.
6.4. Kopsapulce tiek sasaukta, ne vēlāk kā 14 dienas pirms sapulces nosūtot katram biedram rakstisku uzaicinājumu.
6.5. Kopsapulce ir lemttiesīga, ja tajā piedalās vairāk kā puse no biedriem.
6.6. Ja Kopsapulce nav lemttiesīga kvoruma trūkuma dēļ, trīs nedēļu laikā tiek sasaukta atkārtota biedru sapulce, kas ir tiesīga pieņemt lēmumus neatkarīgi no klātesošo biedru skaita, ar nosacījumu, ka tajā piedalās vismaz divi biedri .
6.7. Kopsapulce ir tiesīga lemt par visiem jautājumiem. Kopsapulces lēmums ir pieņemts, ja par to nobalso vairāk kā puse no klātesošajiem biedriem.
6.8. Ekskluzīvā Kopsapulces kompetencē ietilpst lēmumi, kuru pieņemšanai ir nepieciešamas vairāk kā divas trešdaļas Kopsapulces biedru balsis, par:
6.8.1. statūtu grozījumiem un statūtu jaunās redakcijas apstiprināšana;
6.8.2. darbības izbeigšanu vai reorganizāciju.
6.9. Kopsapulces norise tiek protokolēta. Protokolu paraksta Kopsapulces vadītājs un protokolists.
7. Federācijas Valde
7.1. Federācijas ikdienas darbu vada un nodrošina izpildinstitūcija - Federācijas Valde, kas sastāv no četriem Valdes locekļiem.
7.2. Valdi (t.sk. Valdes priekšsēdētaju), atklāti balsojot, ievēl Kopsapulce uz 4 gadiem.
7.3. Valdes priekšsēdētājs ir Federācijas prezidents.
7.4. Valdes priekšsēdētājam un valdes locekļiem ir tiesības pārstāvēt Federāciju atsevišķi.
7.5. Valde ir tiesīga izlemt visus jautājumus, kas nav ekskluzīvā Kopsapulces kompetencē.
7.6. Valdes loceklis pilda savus pienākumus bez atlīdzības. Ar Kopsapulces lēmumu valdes loceklim var segt izdevumus, kuri radušies viņa pienākumu izpildes laikā.
8. Revidents
8.1. Federācijas finansiālās un saimnieciskās darbības kontroli veic revidents, kuru ievēl Kopsapulce uz četriem gadiem.
8.2. Federācijas revidents nevar būt Federācijas valdes loceklis.
8.3. Revidents:
8.3.1. veic Federācijas mantas un finanšu līdzekļu revīziju;
8.3.2. dod atzinumu par Biedrības budžetu un gada pārskatu;
8.3.3. izvērtē Federācijas grāmatvedības un lietvedības darbu;
8.3.4.sniedz ieteikumus par Federācijas finanšu un saimnieciskās darbības uzlabošanu;
8.4. Revidents veic revīziju biedru sapulces noteiktajos termiņos, taču ne retāk kā reizi gadā.
9. Federācijas finanšu līdzekļi un īpašums
9.1. Federācijas finanšu gads skaitās no 1.janvāra līdz 31.decembrim (ieskaitot).
9.2. Federācija organizē lietvedību, grāmatvedību un statistisko uzskaiti, kā arī sastāda un iesniedz gada pārskatu un bilanci saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.
9.3. Federācijas finanšu līdzekļi veidojas no:
9.3.1. biedru samaksātām biedru naudām;
9.3.2. fizisko un juridisko personu ziedojumiem, dāvinājumiem un novēlējumiem;
9.3.3. Federācijas rīkoto pasākumu un sarīkojumu ienākumiem;
9.3.4. ienākumiem no biedrības saimnieciskās darbības;
9.3.5. citiem ienākumiem, kas nav pretrunā ar LR likumiem.
9.4. Federācijas īpašumā var atrasties naudas līdzekļi, kustamais un nekustamais īpašums, materiālās vērtības, kas saistītas ar Statūtos minētās darbības veikšanu.
9.5. Federācijas īpašumā esošie līdzekļi tiek izmantoti tā darbības nodrošināšanai.
10. Federācijas darbības izbeigšana